Primarul municipiului Ploieşti, Andrei Volosevici, a transmis un apel public către mediul de afaceri local, pentru susţinerea echipei Petrolul.
Mesajul vine în contextul în care astăzi este termenul limită la licitaţia pentru folosirea mărcilor înregistrate din portofoliul "Petrolul Ploieşti", iar singurul ofertant înscris, cu câteva ore înainte de încheiere, a fost ACS Petrolul 52, clubul din Liga 2 care a folosit însemnele şi în ultimii ani.
„Sunt adeptul susţinerii fenomenului Petrolul şi fac un apel public, prin care rog societăţile care doresc să se implice financiar să facă acest lucru, susţinând echipa Petrolul, pentru că este vorba despre un fenomen care privește Ploieștiul sau mai exact ploieștenii, și nu numai, și este în inima tuturor”, a declarat primarul Andrei Volosevici.