Primarul din Florești, Simona David, a mers, zilele acesta, în zona Blocuri Noi, pentru a se consulta cu locuitorii cu privire la investiții necesare în perioada următoare.
“Am fost în zona Blocuri Noi pentru a discuta cu dumneavoastră și pentru a creiona, împreună, o nouă amenajare pentru trotuare, parcări și drumuri”, a spus primarul, localității după întâlnirea cu cetățenii din Florești.
În aceeași zonă, administrația locală a derulat, deja, lucrări de împrejmuire a containerelor de gunoi cu grilaje metalice, un demers din seria investițiilor menite să contribuie la îmbunătăţirea condițiilor din comună.