Polițiștii au fost sesizați sâmbătă, în jurul orei 19.00, cu privire la un accident produs în Ploiești, pe str. B. p. Hasdeu și soldat cu rănirea unui motociclist.
accident victima motociclist ploiesti

Polițiștii au fost sesizați sâmbătă, în jurul orei 19.00, cu privire la un accident produs în Ploiești, pe str. B. p. Hasdeu și soldat cu rănirea unui motociclist.

„Un bărbat de 49 de ani ar fi condus un motociclu pe strada B.P. Hașdeu, către centru, ar fi pierdut controlul asupra direcției de mers și a intrat în coliziune cu doua autoturisme staționate.

În urma producerii accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală a motociclistului, care a fost transportat la unitatea medicală în vederea acordării îngrijirilor de specialitate”, a anunțat IJP Prahova.

Oamenii legii au stabilit că bărbatul nu se afla sub influența băuturilor alcoolice.

Poza articol  Citește articolul: VIDEO 🎦 Razie Poliție - RAR, azi-noapte, în Ploiești. Zeci de conducători auto au fost trași pe dreapta

Împrejurările exacte în care s-a produs accidentul sunt cercetate în cadrul unui dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Poza articol  Citește articolul: UPDATE. Accident la o trecere de pietoni din centrul Ploieștiului. Șoferul era beat criță

Foto cu caracter ilustrativ