Memorialul Dorinel Beznea aflat la prima ediție a fost o manifestare de suflet
Consiliul Local Măneciu și Clubul Sportiv din localitate și-au unit eforturile pentru a pune în scenă prima ediție a Memorialului Dorinel Beznea. O manifestare de suflet în memoria celui care a fost, decenii de-a rândul, un simbol al cunoscutei localități prahovene. Întrecerea fotbalistică organizată cu acest prilej a adunat la start numai putin de 8 opt echipe. După finala mare a competiției a urmat o frumoasă festivitate de premiere onorată de primarul Auraș Dragomir. Gala s-a încheiat cu o masă festivă urmată de un superb foc de artificii. Totul în memoria lui Dorinel Beznea reprezentat la prima ediție a Memorialui de fiul său, Mihai, venit de la București pentru acest eveniment de ținută care va deveni, de acum încolo, o tradiție în cunoscuta comună prahoveană.