Consiliul Local Floreşti a adoptat, în şedinţa din 28 februarie, bugetul pe 2022 al comunei prahovene.

"Cu sprijinul colegului de la ALDE, consilierii PNL au votat bugetul. Cu acest sprijin, pot acum să vă anunț că toate proiectele comunei, ale comunității, o să fie continuate până la capăt. Le mulțumesc pentru înțelepciune", a anunțat primarul comunei, Simona David, criticând în același timp atitudinea consilierilor din opoziție.

"Fac apel la consilierii PSD și ai Partidei Romilor să se gândească la interesele comunei. Încercați să onorați încrederea pe care v-au acordat-o prin vot cetățenii", a adăugat primarul comunei prahovene Floreşti, într-un mesaj publicat pe pagina sa oficială de Facebook, după şedinţa Consiliului Local.